Jaunumi

Šogad mums klasiski elegantais egļu zaru vainags tapa kopā ar mākslinieci Elvitu Klaumaini.

https://www.youtube.com/watch?v=MltgkDNSYvg
Izmantotie materiāli:
no Ziedu ekspresis “Mājai, dārzam, svinībām” nodaļas
* mazā līmes pistole
* mazās līmes pistoles patronas
* stieple
* salmu vaiangu pamatne
* eglīšu mantiņas – čiekuri šampanieša krāsā
* eglīšu bumbas melnas, vidēja izmēra
* mazas sarkanas matētas un spīdīgas eglīšu bumbiņas
* melni augstie metāla adventes svečturi
* garās, pītās sveces perlamutra bordo krāsā
no Ziedu ekspresis “Griezto ziedu” nodaļas
* egļu zari
* Popolus melni krāsoti eikalipti
* Siergrass sarkanas krāsotas smilgas
* zeltītā šampanieša krāsā krāsotas skimmijas
* Brunijas dabīgā krāsā
* kokvilnas zari (telpas noformēšanai)
mākslinieces gādāti
* dažādu skujkoku čiekuri

8.marts 2022

Sveicam 8.martā dāmas Rīgas ielās! Mīļās, jaukās, skaistās, spēcīgās – visas jūs esat vislabākās!

Fakti par magnolijām

Magnolijas ziedi ir arī ēdami, piemēram magnolija soulangeana. Garša līdzinās ingveram vai kardamonam, tās var pievienot salātiem vai izmantot kā rotājumu.
Magnolijas ziedi nepanes salu. Viskrāšņāk tās ziedēs saulainā vietā.
Izmantojot magnolijas ziedus griezto ziedu kompozīcijās, vēlams tos griezt agri no rīta, lai tie turētos ilgāk. Pēc nogriešanas tos vēlams iemērkt vārošā ūdenī uz 10 sekundēm.

Kā 8.martā devāmies mēs Rīgas ielās dāmas sveikt 🌷

Draudzenes, mammas, vecmammas, tramvaja vadītājas, smaidīgās un steidzīgās – jūs visas esat burvīgas, vislabākās! Paldies, ka esat!

Saruna ar ēdienu fotogrāfi,
apburošo AMALIJU ANDERSONI
“Pieci jautājumi par ziediem” 🌺

Par to kāpēc Amālija nezina kā smaržo puķu zirnīši, ko viņa stādītu savā sapņu dārzā un vai viņa ir mēģinājusi “nogalināt” augu ar domu spēku.

Esam sajūsmināti jūs iepazīstināt ar jauno Ziedu Ekspresis rubriku – ziedoši zaļu, sirdi sildošu mini interviju ar personību.


Mūsu pirmā personība ir pazīstamā latviešu ēdienu fotogrāfe, spilgta, radošā dvēsele un fantastiska māksliniece – apburošā Amalija Andersone.


Amalija pie mums ciemojās pirms kāda laika, kad pateicībā par šo mazo interviju, dāvājām viņas izvēlētu augu. Amalija par savu jauno telpaugu draugu izvēlējās dracēnu ‘Janet Craig’.


❤️❤️❤️

ZE: Kādas ir Tavas “attiecības” ar augiem un ziediem?


A: Tikai pēdējos gados man ir parādījušies augi un tagad patīk aizvien vairāk, laikam vecums 😃 Augi atdzīvina mājas, dod noskaņu un sajūtu, tāpat kā gleznas, sveces un grāmatas. Bet es neesmu “augu tante” – nemāku vēl tik perfekti par viņiem rūpēties, parasti, kad sanāk braukt ceļojumā, aizvedu augus pie draudzenes un atbraucot atpakaļ mani augi izskatās kā bijuši spa 😃 daudz labāk!


ZE: Ziedošie vai zaļie augi un kāpēc?


A: Abi! Ziedošie ir skaisti visos savos veidos, sajūtās un noskaņās, bet Bali esot, iemīlējos tropu augos un tajā tumši zaļajā sajūtā, ka atbraucot mājās sapņoju par mazu tropu paradīzi dzīvoklī.

ZE: Ar ko Tev asociējas puķuzirnīšu smarža? (vai varbūt ir kādu citu ziedu smarža, par kuru vari pastāstīt)


A: Mmm man laikam neviens nav dāvinājis puķuzirnīšus 😃 Vispār es esmu persona, kam neviens nedāvina ziedus, un es pati sev arī ne. Laikam neesmu tā romantiskā būtne, kura slīkst ziedu kupenās. Bet ceļojumos mēdzu noplūkt herbārijam kādu vietējo augu.


ZE: Mēdz teikt (un esot veikti arī pētījumi), ka augi spēj lasīt cilvēku domas. Ko tu par to domā un varbūt tev pašai ir kāda pieredze?

A: Neesmu mēģinājusi nevienu augu ar domām “nogalināt”, bet cenšos atcerēties viņus aplaistīt un notīrīt putekļus. Pagaidām mēs sadzīvojam. Man patīk, ka man mājās apkārt ir zaļie augi, un viņus es izvēlos pēc intuīcijas jeb pēc mīlestības no pirmā skatiena 🙂


ZE: Kurš būtu tāds augs vai ziedi, kuru Tu izvēlētos savai mājai/dārzam, ja varētu izvēlēties tikai vienu? Kādēļ tā?


A: Es gribētu kādu dienu savā dārzā mango kokus. Tāpēc, ka man ļoti garšo mango un tas nozīmētu, ka mans dārzs būtu tur, kur ir silti. Un tad varētu sastādīt vēl visādus eksotiskos augus, kas varētu augt griezdamies 🙂

❤️❤️❤️