Grozs

Summa bez PVN PVN 21% Kopā
€ 0.00 € 0.00 € 0.00

Apskatīt grozu

Turpināt ieprikties

Aechmea Blue Rain

Parametri
Noliktavā:0
Preces krāsa var atšķirties no attēlā redzamās.

EHMEJA
Sudraba kauss / Aechmea fasciata
Ehmeja, līdzīgi kā tās košās un eksotiskās radinieces no plašās Bromeliaceae dzimtas, ir brīnišķīgs telpaugs. Šī tropiskā skaistule ir ne tikai vizuāli pievilcīga, bet arī viegli kopjama, un ar to pat nepieredzējuši dārznieki atklās savus „zaļos pirkstiņus”.
Auga sudraboti iekrāsotās lapas veido kausu, kura vidū uzplaukst brīnumains rozā zieds, kas saglabājas līdz pat 12 nedēļām. Parasti augs uzzied ziemas beigās vai pēc vasaras beigām, un pēc noziedēšanas lapu rozete atmirst, savukārt pie tās pamatnes veidojas jaunas rozetes. Lapu krāsas un kārtojuma dēļ to mēdz dēvēt arī par sudraba vāzi vai kausu.

IZCELSME: Dienvidamerika, Centrālamerika.

IZMĒRS: Auga izmērs kopā ar ziedu var sasniegt 30 – 60 cm augstumu.

TEMPERATŪRA: Vislabāk ehmeja jutīsies dzīvoklī vai mājā, kurā iespējams nodrošināt vienmērīgi mērenu temperatūru no +18 …+24°C, un nekad ne zemāku par +13°C.

VIDE: Tropiskā ehmeja labi jūtas siltā un mitrā klimatā, taču tā labi augs arī siltā telpā ar sausu gaisu, gan saulainā vietā, gan pusēnā. Vasarā ieteicams ehmeju iznest ārā un novietot daļēji noēnotā vietā. Tai nepieciešama gaiša telpa, taču ehmeja necieš tiešus saules starus. Saulesgaisma nepieciešama, lai uz lapām veidotos tām raksturīgais sudrabotais musturs, un augs uzziedētu. Vislabāk novietot uz austrumiem vai rietumiem vērstu logu tuvumā. Nenovietojiet sildierīču, arī radiatoru, tuvumā, jo vairāk par visu šim tropiskajam augam nepieciešams mitrums. Ehmejai nepatiks arī atrašanās caurvējā.

AUGSNE: Nepieciešama skāba augsne, kas ir pietiekami auglīga un ļoti labi drenējoša. Vispiemērotākais būtu īpaši bromēlijām paredzēts augsnes maisījums, taču varat izvēlēties augsni ziedošiem istabaugiem un poda pamatnē izvietot biezu drenējošu materiālu slāni. Varat arī paši pagatavot augsnes maisījumu, izmantojot skujas, kūdru un smiltis attiecībā 1 : 1 : 1. Ehmeja neaudzē garas saknes, tāpēc tai pietiekams būs arī neliels puķupods (ap 10 cm).

MĒSLOŠANA: Vasaras periodā, lai pagarinātu ziedēšanas laiku, mēslojiet ar orhidejām paredzētu mēslojumu vienreiz mēnesī. Rudenī un ziemā mēslošanu pārtrauciet, un atsāciet atkal pavasarī. Mēslojumu vislabāk izsmidzināt uz auga lapotnes vai liet auga kausā. Varat izmantot universālu orhidejām paredzētu barību, atšķaidot to ar ūdeni attiecībā 1 : 1.

LAISTĪŠANA: Augam nepieciešams nodrošināt pastāvīgu, lai arī nelielu mitruma daudzumu: pavasarī un vasarā regulāri (vismaz 1x nedēļā) laistiet to ar mērenu daudzumu ūdens istabas temperatūrā. Ehmejas saknēm nepatiks liels ūdens daudzums, tāpēc, lai augsne saglabātos mitra, nevis slapja, pārliecinieties, ka poda apakšā ir caurums liekā ūdens novadei. Apliet augu nepieciešams, līdzko augsnes virsējā kārta ir izžuvusi. Mērenas laistīšanas rezultātā ūdens var sakrāties lapu rozetēs un zieda kausā. Lai saglabātu vienmērīgu mitruma līmeni, novietojiet puķupodu uz māla bumbiņu, oļu vai grants pamatnes, kas aplieta ar ūdeni – iztvaikojot ūdens palīdzēs radīt klimatiskos apstākļus, kas tuvi auga dabiskajai mājvietai, un tādējādi varēsiet samazināt laistīšanas biežumu un izvairīsieties no pārlaistīšanas. Rudenī un ziemā ierobežojiet laistīšanu un sagaidiet, līdz augsne ir pilnībā izžuvusi, pirms nākamās apliešanas. Pietiks, ja apliesiet augu reizi divās nedēļās. Vasarā, kā arī ja telpā ir sauss gaiss, laiku pa laikam rasiniet auga lapas.

AUDZĒŠANAS SAREŽĢĪTĪBA: Viens no vieglāk kopjamajiem bromēliju dzimtas augiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku mājas lapas lietošanas pieredzi. Lasīt vairāk